TEMEL ENERJİ EFT EĞİTİMİ

User Avatar
(0 inceleme)
900.00 ₺
Pleiades Danışmanlık Hizmetleri

EFT  Duygusal Özgürleşme Teknikleri Gary Craig tarafından geliştirilmiştir.İngiltere’de bulunan  AMT (The Association for Meridian Therapies) Enerji  Meridyenleri Terapi Derneği  kurucusu Dr. Silvia Hartmann tarafından 2011 yılında son haline getirilmiştir. Açılımı  Emotional Freedom Technique, yani Duygusal Özgürleşme/Arınma Tekniği olan EFT, binlerce yıldır kullanılan akapunktur ve akuspresurdan temel alan iğnesiz akapunktur yöntemidir.

Eft, olumsuz duygulardan özgürleşmektir.Özgürlük ise  gelişmenizi ve kapasitenizi gerçekleştirmekten sizi alıkoyan gizli engelleri aşmanızı sağlayan şeydir.

Yıllarca süren kendinden şüphe etme veya konuşma yapma isteksizliğinden veya sevilen birinin kaybından duyulan üzüntüden veya öfkeden veya tecavüz ya da diğer işkence biçimlerini kapsayan olumsuz anılardan özgürleşmektir.

Daha fazla gelir kazanma, iş konuşmalarını yapma, yeni bir işe başlama, kilo verme, insanlarla rahatlıkla yakınlaşma veya bir konuşmacı, şarkıcı ya da komedyen olma özgürlüğüdür.

İlaç kullanmanıza, alkol almanıza, sigara içmenize veya buzdolabını talan etmenize neden olan endişeden özgürleşmektir.

Sevgiyi kolaylıkla ifade edebilme ve bu gezegende incelikle ve güvenle yürüme özgürlüğüdür.

Şiddetli korkulardan, fobilerden veya endişeden, panik ataklardan, travma sonrası stres bozukluğundan (PTSD) veya bağımlılık yaratıcı tutkulardan, depresyondan, suçluluktan ve bunlar gibi şeylerden özgürleşmektir.

EFT de enerji akışını dönüştürmek ve yenilemek üzere, akışın sekteye uğradığı belirli meridyen noktalarını tespit ederek belirli yöntemlere dayalı vuruş yaparız.

Tüm fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunların ve hastalıkların altında enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar  yatar. Enerji sisteminde bir olay olmuştur ve artık olması gerektiği gibi işlemiyordur. EFT bu tıkanıklıkları ortadan kaldırır. EFT enerji bedeni aracılığı ile doğal enerji  akışının blokajının kaldırılması ile çalışır.

Blokajı kaldırdığımız zaman enerji bedeni boyunca enerji akışı artar ve tam akış gerçekleştiğinde enerji bedeni hayata gelir ve şifa olayı gerçekleşir. Asıl sorun (eski sorun)bir daha asla geri gelmez.

EFT hızlı, kolay, acısızdır ve şu ana kadar meridyen noktalarına vuruş yapmanın olumsuz yan etkisi hiç bildirilmemiştir.

EFT Uygulama Alanları

• Olumsuz Duygular ; Değersizlik, stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon

• Olumsuz İnançlar ; “Şanssızım”, “Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Sevilmeye layık değilim”, “Para geldiği gibi gider”, “Babana bile güvenmeyeceksin”, “Bütün erkekler aldatır”, ”Bütün aksilikler beni bulur”

• Duygusal Travma ; Kaza, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten çıkarılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama, mobbing

• Bedensel Sorunlar ; Alerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık

• Madde Bağımlılıkları ; Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş

• İlişki Sorunları ; Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, aldatılma, ilişki sorunları

• Hedef Belirleme ; İş yerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını bulmada

• Performans Arttırma ; Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim arttırma

• Korkular ; Değersizlik korkusu, parasızlık korkusu, yalnızlık korkusu, başarısızlık korkusu, kaybetme korkusu, hastalık korkusu, yetersizlik korkusu, sevilmeme korkusu, reddedilme korkusu

EFT uygulama noktaları

• Vuruş yapmak yada taplamak

• Masaj yapmak

• Tutmak yada dokunmak

Vuruş yapmak enerji  sistemine kısa ve keskin şoklar gönderir .Bu eft yapmanın kısa ve özgün  yoludur. Enerji akışını geliştirmenin ilk ve genelde kullanılan yöntemidir.Hafif ve ritmik olarak vuruş yapın.

EFT ile çalışırken her zaman ENERJİYİ düşünün.

Tüm EFT Noktalarına Masaj

Çok stresli olduğunuz, düşük enerjili olduğunuz ve vuruş yapmaktan rahatsızlık duyduğunuz (baş ağrısı…vs gibi ) zamanlarda  EFT noktalarına masaj yapmak sizin için iyi bir alternatiftir.

Parmağınızı noktanın üzerine koyun, hafif bir şekilde bastırarak daire çizin.

Her bir noktaya 3 kez hatırlatma ifadesini tekrar edin.

Derin nefes alıp, tamamen rahatlayın.

İşte oldu !

EFT Tedavi Noktalarını Tutmak

EFT uygulama noktalarına dokunmak sürekli etki sağlar ve özellikle tedavinin son aşamalarında enerji akışını önemli derecede geliştirir.

Noktalara dokunmak hatırlamak, düşünceler, anlayış, farkındalık, konsantrasyonu tutmak, beden duyumlarını hissetmek, zihin/beden/enerji bedeni hallerine daha dikkatli girmek için özellikle iyidir.

Enerji noktalarına dokunurken enerjinin, enerji ellerinden noktalar aracılığı ile enerji bedenine akıp gittiğini düşünün.Bu süreç boyunca derin nefes alın.

“Şüpheniz varsa, sadece vuruş yapın!”

EFT Vuruş Yapma Tüyoları

Hafifçe vuruş yapın! Daha sert vuruş yapmak yardımcı olmaz!

Derin nefes alın!

Özgürce hareket edin!

EFT ENERJİ ÇALIŞMASINI SEVMEK

Eft ve enerji akışı ile çalışmak başka hiçbir  terapi ve iyileştirmeye benzemeyen bir deneyimdir.Çok farklı hissettirir çünkü çok farklıdır.En önemlisi de enerji çalışması keyiflidir ve sizi iyi hissettirir

EFT uyguladığınızda

Daha mutlu ve arkadaş canlısı

Daha çekici ve daha güçlü

Daha hazır ve daha zeki

Daha sezgisel ve daha şefkatli

Daha sevgi dolu ve daha destekleyici olursunuz.

PROGRAMLAR

Eda Kuralay
ENERJİ EFT UZMANLIK EĞİTİMİ

EFT Duygusal Özgürlük Tekniği ; her alanda kullanabileceğimiz önümüze çıkan  engelleri değiştirip dönüştürmeye ,yeni bakış açılarına sahip olmaya, problemlere  çözüm odaklı bakabilmeye  yönelik bir  tekniktir.

PROGRAMI İNCELEYİN »

ETKİNLİKLER

19
Eyl
19 – 20 EYLÜL İSTANBUL / KONTENJAN DOLU
12:00 - 17:30
İSTANBUL: / KADIKÖY : 216 KONUTLARI
26
Eyl
26 – 27 EYLÜL İSTANBUL / KONTENJAN DOLU
12:00 - 17:30
İSTANBUL: / KADIKÖY : 216 KONUTLARI
03
Eki
03 – 04 EKİM İSTANBUL / KALAN KONTENJAN : 3
12:00 - 17:30
İSTANBUL: / KADIKÖY : 216 KONUTLARI
Hepsini Görüntüleyin

DENEYİMLER

Eğitim Özellikleri

  • Dersler 0
  • Sınavlar 0
  • Süre 7 Saat - 3 Gün
  • Öğrenciler 0
  • Değerlendirme Evet
Ünite başlıkları girilmemiş
900.00 ₺